Napisz, zadzwoń lub odwiedź posłankę/posła.
Poniżej wpisz nazwisko posła lub miejscowość w której mieszkasz.
Posłowie wychodząc wyborcą naprzeciw postanowili otworzyć biura poselskie.
Dbanie o relacje z wyborcami to nie tylko liczba biur, lecz także możliwość nawiązania kontaktu telefonicznego lub mailowego. Posłowie dyżurują z reguły w określonych dniach w miesiącu, więc wyborca zainteresowany osobistym spotkaniem powinien mieć możliwość umówienia się na wizytę.
Fundusze na prowadzenie biura są dla wszystkich posłów równe.
To ryczałt, który od stycznia 2020 r. wynosi 17.200 zł miesięcznie. Jeśli poseł chce otworzyć filie biura, to dodatkowych środków nie otrzyma. Poseł z orzeczonym znacznym stopniem niepełnosprawności może wystąpić do Marszałka Sejmu z wnioskiem o podwyższenie tej kwoty o nie więcej niż o 50 proc.
Dlaczego warto informować posła na którego głosowaliśmy?
To my obywatela wybraliśmy posłów i senatorów by reprezentowali nas w parlamencie. Mamy prawo ich rozliczać z ich pracy na naszą rzecz, ponieważ otrzymują wynagrodzenie z naszych podatków. Więc nie zwlekaj i zadzwoń, napisz lub odwiedź posła i zadaj mu pytanie co zrobił lub co zrobi w twojej sprawie (Art. 15zzu. COVID-19)
Najczęstszą odp. posła jest że nic nie wie o takim problemie. Dlatego najlepszą formą komunikacji jest list polecony lub email gdyż mamy potwierdzenie że został powiadomiony o problemie, a po kilku dniach należy dzwonić do biura i pytać co zrobił w naszej sprawie. Warto dodać na koniec rozmowy że w kolejnych wyborach będziemy o nim pamiętać przy urnie wyborczej.